Sorularınızı yanıtlamak için buradayız

Çelik ev yaptırma sürecinde aklınıza takılan tüm soruları yanıtlayarak size destek olmaktan memnuniyet duyarız.

Daha hızlı yanıt almak için aşağıda bulunan sıkça sorulan sorular kısmına göz atabilirsiniz

Neden Yuvam Çelik Yapı?

Yuvam Çelik Yapı, işletme sahibinin bu bölgenin yerlisi olmasının avantajını yaptığı tüm işlere yansıtmaktadır. İş başlarken, esnasında ve sonrasında muhatabınıza kolayca ulaşmanızı garanti ediyoruz. Ayrıca Zeytinalanı mevkiinde ve Fethiye Merkezde bulunan ofislerimiz sayesinde tüm bu bölgelere kolayca hizmet verebiliyoruz.

6 yıldır yaptığımız tüm işlerde hep daha iyisini hedefleyerek ilerledik. Tecrübemiz ve bu süreçte kurduğumuz profesyonel ekiplerle hızlı organize olup, sahada en aktif şeklide çalışmayı ilke edindik. 

Bize uğramadan karar vermeyin!

Neden çelik ev tercih etmeliyim?

Çelik yapılar, 4 mevsim kullanıma uygun ve farklı iklim şartlarına göre tasarlanmış pratik ve betonarme yapılara göre daha ekonomiktir. Hafif çelik sistem sayesinde, depreme dayanıklı olduğu için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Modern teknolojinin tüm imkanları çelik yapı yaşam alanlarında da uygulanır, bu sayede konforlu, estetik ve çevre dostu bir evde yaşama imkanına daha hızlı ve ekonomik şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Çelik yapılarda hangi malzemeler kullanılır?

Çelik evlerde kullanılan taşıyıcı sistem ve doğa ile irtibatlı bütün metal aksamlar galvaniz kaplamalı çeliktir. Bu sayede paslanma önlenir ve binaların ömrü uzatılmış olur.

Duvar kaplamalarında betopan kullanılır. Kaplama aralarında yalıtım malzemesi olarak yanma özelliği olmayan taş yünü kullanılır. Bu sayede evlerde yalıtım yanında güvenlik de arttırılmış olur. 

Çatı işlemlerinde membran, izocam,strfor gibi yenilikçi çözümler tercih edilir. Shingle, sandiviç panel, onduline ya da kiremit gibi çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz.

İçerisinde kullanılan seramik, fayans ve diğer malzemeler betonarme evlerdekiler ile aynıdır.

Çelik ev için ruhsat gerekli mi?

Ruhsat, binanın kurulacağı bölgedeki belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü gereklidir. Bu aşamalarda Yuvam Çelik Yapı gerekli işlemler için yönlendirme desteği sağlar. 

Çelik evlerin ömrü kaç yıldır?

Çelik yapıların ömrü, iyi bir işçilikle inşa edilip bakımları özenle yapıldığı sürece, betonarme yapılarla aynıdır. Ortalama bir rakam olarak 50 yıl denebilir.

Çelik evler depreme dayanıklı mıdır?

Çelik yapılar, sisteminin çelik konstrüksiyon olmasından dolayı depreme dayanıklıdır. Ayrıca hafif olması da deprem konusunda avantaj sağlamaktadır.

Çelik evlerde ısı yalıtımı var mıdır?

Çelik evlerde  duvar kaplama sırasında kullanılan taş yünü ve çatı kaplama sırasında kullanılan yalıtım malzemeleri sayesinde, ısı yalıtımını en üst seviyede sağlamaktadır. Ayrıca zemin betonu dökülürken ve zemin kaplamaları yapılırken de yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Fiyata dahil hizmetler nelerdir?

Yuvam Çelik Yapı bir çok firmadan farklı olarak, anahtar teslim işlerde zemin betonu ve mutfak dolabı da dahil ücretlendirme yapmaktadır.

Fiyata dahil olan genel hizmetler; Çelik ev malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış çelik kapı, iç kapılar, Balkon kapıları, PVC camlı kapı, Pencereler, Vasistaslar ve camların takılması, binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin montajıdır.

Betonarme üzerine montaj yapılabilir mi?

Altta kalacak olan betonarme yapının sağlam ve dayanıklılığına bakılarak, bu yapının üzerine çelik kurulum yapılabilir.

Sonradan tadilat yapılabilir mi?

Evin yapı sistemine uygun olduğu sürece istenilen tadilat yapılabilir.

Yıllık Tecrübe

Tamamlanmış proje

Devam eden proje

Profesyonel Çalışan

Bize Ulaşın

Zeytinalanı (Işıklar mevkii)- Fethiye Karayolu üzeri , Köyceğiz - Muğla

Karaçulha Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 219 Fethiye - Muğla

+90 539 599 28 28

info@yuvamprefabrikcelik.com